Vyhledávání

Produkty

Sádrovláknité desky Knauf

Sádrovláknité desky Vidiwall

Desky KNAUF Vidiwall jsou vyráběny sádrovláknitou technologií a doplňují osvědčený program sádrových desek Knauf. Sádra Knauf ve spojení s celulosou: Oba materiály v obvyklé špičkové kvalitě jsou vzájemně optimálně přizpůsobeny a umožňují vyrobit neobyčejně tvrdé a masivní desky pro suchý proces výstavby s nejlepšími stavebně-fyzikálními hodnotami: Knauf Vidiwall pro stropy a stěny a Knauf Vidifloor pro podlahu. Další výsledky inovačního vývoje ve společnosti Knauf - jako např. hrana VT pro zjednodušení a zpracování desek bez vzniku trhlin či možnosti používat desky Knauf Vidiwall jako staticky nosné prvky pro obklad stěn s dřevěnou konstrukcí - zajišťují vynikající přijetí ze strany uživatelů. Je to další důkaz trvale vysoké kvality progresivních systémů výstavby.

* Propustnost pro vodní páry je 7x větší než u dřevotřísky
* Délková roztažnost je 3x menší než u desek na bázi dřeva
* Deska Vidiwall má stejnou pevnost v ohybu v rovině desky jako dřevotříska (5,5 MPa)
* Ideální jako ztužující deska stěn montovaných domů
* Bobtnání desek prakticky neexistuje
* Neobsahuje formaldehyd
* Jedna sádrovláknitá deska se třemi možnými druhy tmelení

Ke stažení:  Sádrovláknité desky Knauf - Univerzální desky do interiéru (Vidiwall, Vidifloor)

Sádrovláknité desky Vidifloor

Podlahová sádrovláknitá deska , jejíž pevná struktura zaručuje výborné požární , zvukové a tepelné vlastnosti. Na Vidifloor je možné použít téměř libovolnou nášlapnou vrstvu – koberec, dlažbu, PVC.

* Není nutné pod kolečkové židle opatřit samonivelační
   stěrku
* Extrémně zatížitelné a pohodlné
* Vhodné skoro pro všechny druhy nášlapných vrstev
* Pochozí ihned po položení
* Malá tloušťka
* Malá hmotnost=vhodné pro rekonstrukci
* Dobrá akustika
* Dobrá tepelná vodivost=ideální pro podlahové topení
* Malý formát

Suchá sadrovláknitá podlaha BRIO

Podlaha se skládá z jedné sádrovláknité desky tloušťky 18 nebo 23 mm s vyfrézovanou polodrážkou. Jednotlivé desky se vzájemně spojují lepidlem BRIO Falzkleber, které se nanese do polodrážky. Následně se spoj zafixuje po 30 cm šrouby BRIO, aby nedošlo k pohybu desek ve spáře před vytvrzením lepidla. Desky se pokládají na suchý podsyp zrnistosti 0 - 4 mm, v min. tloušťce 20 mm. Rozměr desek je 1200 x 600 mm.

Výhody:
Knauf BRIO je mechanicky vysoce zatížitelná podlaha a vyznačuje se vysokou tvrdostí povrchu. Je tvarově stálá, prohýbání a bobtnání vlivem vlhkosti je vyloučeno. Snáší i nešetrné zacházení v průběhu výstavby. Jedná se o nejtenší typ podlahové desky na trhu, která se vyznačuje rychlou a snadnou montáží, splňuje akustické a tepelné vlastnosti.

Ke stažení:  Suchá podlaha Brio

Ke stažení: Přiručka_suché_podlahy

 

Více informací naleznete na stránkách výrobce: www.knauf.cz