Vyhledávání

Produkty

Sádrokartonové systémy

Výrobky lze rozdělit do několika skupin:

  • sádrokartonové systémy pro realizaci podhledů, stěn, předsazených stěn a podlah
  • speciální systémy s vysokou protipožární odolností
  • suché omítky a malty, sanační omítky na vlhké zdivo
  • obkladová lepidla a spárovací hmoty
  • acryly, silikony, speciální lepidla a polyuretanové pěny
  • vyrovnávací hmoty, rustikální omítky vnitřní i vnější
  • šistící prostředky pro domácnost, dílnu i auto

Použití

Sárokartonové systémy Knauf, jejichž základem jsou různé typy sádrokartonových desek, jsou určeny pro rychlou a jednoduchou montáž dělících nenosných příček, stropních podhledů, podkroví, předsazených stěn a suchých podlah, které se montují na nosnou konstrukci z plechových profilů, případně dřevěných latí. Jsou učeny pro široké spektrum v interiérech, a to jak při nové výstavbě, tak i při rekonstrukcích a opravách bytů, rodinnych domků, hotelů, úřadů, škol, nemocnic, případně i historických objektů.

Vlastnosti

Základním meteriálem je sádra (samotná sádra jenehořlavá, navíc obsahuje ktystalicky vázanou vodu, terá zvyšuje protipožární vlastnosti sádrokartonových desek), elektricky i pachově neutrální, porézní, se schopností regulovat klima (vlhkost) v místnosti, zdravotně nezávadná (navíc velmi příjemná, neboť pH faktor sádry je prakticky shodný s hodnoutou lidské pokožky). Sádrové materiály jsou lehce opracovatelné běžným nářadím, s minimálním odpadem.

Výhody

Lehká zpracovatelnost, nízká hmotnost (tj. malé statické zatížení objektu), malá dopravní a energetická náročnost, rychlost a komplexnost montáže, suchý proces s praktickým vyloučením vody ze stavby, certifikáty ověřený stavebnicový modulární systém umožňující řešení i těch nejvyšších požadavků na parametry interiéru. Výhodou je bezesporu i nezávislost na klasických zednických postupech a zejména praktická možnost souběžné montáže rozvodů vody, elektřiny, atd., bez zbytečných technologických prostojů. Dokonalý povrch sádrokartonů (rovný, lomený či ohýbaný) nabízí široké možnosti finálních povrchových úprav - nátěrů, nástřiků, maleb, tapet, obkladů, dekorativních omítek.