Vyhledávání

Produkty

Lemování - VELUX


Lemování zajišťuje vodotěsnost a ochranu proti povětrnostním vlivům. Skládá se z prefabrikovaných dílů, které mají stejnou povrchovou úpravu jako oplechování oken a umožňuje nenápadné osazení oken do libovolné krytiny.
Montáž prefabrikovaných dílů je velmi snadná a nevyžaduje další klempířské úpravy. Veškerý spojovací materiál pro montáž lemování je součástí dodávky. Horní a boční díly lemování jsou překryty střešní krytinou, což také přispívá k nenápadnému vzhledu osazených oken.
Lemování VELUX je standardně vyrobeno z hliníku v neutrální šedohnědé barvě. Provedení v mědi a v titanzinku je možné na speciální objednávku. Při výrobním procesu se užívá lisování a ohýbání, s vyloučením nutnosti svařování, které by mohlo po čase vést k netěsnosti výrobku. Ověřená konstrukce a kombinace materiálů jsou zárukou vodotěsnosti a odolnosti lemování.

Název: Lemování pro profilovanou střešní krytinu
Popis: EDH
Pro profilovanou střešní krytinu s výškou profilu do 90 mm, např. keramické a betonové tašky, vlnité eternitové a plechové šablony atd. (i plochou střešní krytinu s tloušťkou více než 15 mm, např. bobrovka). Spodní díl lemování EDH je vybaven plisovanou manžetou, kterou lze snadno přizpůsobit tvaru střešní krytiny. Drenážní žlábek umožňuje odvádět vodu z podstřešní fólie mimo obvod okenního rámu.
  
Název: Lemování pro profilovanou střešní krytinu
Popis: EDS
Pro plochou střešní krytinu s tloušťkou max. 16 mm, např. živičný šindel, eternitové šablony, břidlice. EDS lemování je vhodné také pro drážkovou (falcovanou) plechovou krytinu. Je určeno pro osazení střešních oken jednotlivě do střech se sklonem od 15° do 90°. Spodní díl je položen na střešní krytinu, boční a horní díl jsou překryty krytinou. V případě použití podstřešní fólie je vhodné použít drenážní žlábek, který odvádí vodu z podstřešní fólie mimo obvod okenního rámu.

Název: Kombi lemování
Popis: Kombi lemování VELUX je variabilní systém, který umožňuje osazení dvou a více oken do libovolných sestav.
Kombinací 7 základních dílů lze vytvořit požadovanou velikost prosklené plochy a to většinou bez nutnosti úpravy konstrukce krovu.
Systém prefabrikovaných dílů zaručuje vždy stejnou kvalitu a dokonalou vodotěsnost instalace u každé sestavy oken a jednoduchou montáž. 
  PŘÍKLADY INSTALACE OKEN VELUX S POUŽITÍM KOMBI LEMOVÁNÍ
Kombi lemování VELUX obsahuje 7 základních dílů, pomocí kterých lze okna seskupit do libovolných sestav. Při vytvoření sestav je nutno pouze dodržet stejnou výšku oken umístěných vedle sebe a stejnou šířku oken v sloupci nad sebou.
 

Více informací naleznete na stránkách výrobce:
www.velux.cz