Vyhledávání

Produkty

Ciko komíny

CIKO® 3V UNIVERSAL

Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště.
Vnitřní šamotové vložky společně s šamotovou hmotou, která součástí systému, vytvoří celistvý komínový průduch odolávající teplotním i vlhkostním změnám. Vnitřní průměry vložek se prodávají ve třech provedení - 140mm, 160mm a 200mm.
Pro spolehlivou funkci komína je důležité odvětrání komínového tělesa, které je pro komíny Ciko charakteristické.
Pro správnou funkci větrání komínového tělesa musí zůstat všechny hlavní větrací kanály (otvory u izolace) průchodné po celé výšce komínového tělesa.

CIKO® TEC

CIKO TEC je moderní komínový systém pro moderní vytápění Vašeho domu. Systém je složen ze špičkových materiálů a svojí konstrukcí respektuje současné trendy v oboru vytápěcí techniky. Systém CIKO TEC je složen z keramických izostatických hrdlových vložek, vzduchové mezery (u plynných spotřebičů) popřípadě tepelné izolace (u spotřebičů na tuhá paliva) a obvodového pláště z broušených cihelných tvarovek. Hrdlové komínové vložky vyráběné speciální technologií izostatického lisování jsou vhodné pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv s přirozeným i nuceným odvodem spalin.
Toto zařazení komínových vložek vyplývající z certifikace dává komínu vlastnosti absolutně univerzální spalinové cesty. Odvod spalin je však pouze část funkčního využití komínového tělesa. Druhou neméně důležitou vlastností komínu je přívod vzduchu pro spotřebič.

CIKO® GAS

Systém CIKO GAS se skládá z keramických komínových tvárnic, tvořící obvodový plášť, který je vybaven plastovými vložkami Ricom. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, kde výstupní teplota spalin v sopouchu bude zaručeně nižší než 120°C.
CIKO® GAS se dodává ve čtyřech průměrech vnitřních vložek: 75 mm, 110 mm , 125 mm a 160 mm.
Komíny CIKO® GAS najdou použití u spotřebičů na plynná a kapalná paliva, a to jak v přetlakovém, tak i v podtlakovém provozu. Materiál plastových vložek Ricom se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí. Mechanické a chemické vlastnosti tohoto materiálu jsou nastaveny pro speciální požadavky topného sektoru.

CIKO® NEREZ

Nerezové systémy u CIKO® NEREZ komínů dělíme na dvě základní skupiny:
    * CIKO® NEREZ RS 2100
      Jednoplášťový systém kouřovodů z vysoce kvalitní nerez oceli. RS2100 je určen k připojení spotřebičů (kotle, kamna ...) k libovolným komínovým systémům a zejména ke komínům CIKO.
    * CIKO® NEREZ RS 3100
Tříplášťový nerezový komínový systém je vhodný k odvodu spalin od všech typů spotřebičů na všechny druhy paliv. RS3100 se používá zejména jako lehký fasádní komínový systém pro vytápěné haly, bytové domy, průmyslové domy, rodinné domy atd.

CIKO® SANACE

Pokud je nadstřešní část komínu v havarijním stavu, nabízí společnost CIKO snadnou rekonstrukci pomocí originálního zakládacího dílu kouřovodu.
Po odbourání poškozené nadstřešní části pod střešní rovinu je vhodné stávající spodní část nejprve vyvložkovat nerezovými vložkami. Dále se osadí zakládací díl kouřovodu, od kterého již pokračujeme ve standardní montáži systému CIKO® s libovolnou nadstřešní částí.
Zakládací díl kouřovodu unikátním způsobem řeší přechod mezi původní spodní částí komínu a novou nadstřešní částí. Obsahuje vynášecí betonovou desku, nerezovou redukci a těsnící provazec a je dodáván v průměrech 160 a 200 mm.

Ke stažení: Montážní návod CIKO® 3V UNIVERSAL

                Technické detaily

Více informací naleznete na stránkách výrobce:
www.ciko-kominy.cz